„Tłusty czwartek, bal przebierańców i czytanie”

Czy potraficie zabawić się w detektywa i odgadnąć, co wspólnego mają ze sobą:
tłusty czwartek, bal przebierańców i czytanie…?
To może okazać się trudne, więc zaraz wszystko wyjaśnimy.

11 lutego obchodziliśmy Tłusty czwartek. Dzień ten rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, jest też okazją do „bezkarnego” objadania się słodyczami. Korzystając z tej okazji uczniowie klasy II połączyli Tłusty czwartek z balem przebierańców, wcielając się w role postaci
z przeczytanych przez siebie książek.

Każde dziecko przebrało się za wybranego przez siebie bohatera, a pozostali próbowali odgadnąć z jakiej książki pochodzi ta postać. Pomocą w rozwiązaniu zagadek był interaktywny quiz, dzięki któremu dzieci ustaliły przebrania innych. Po rozwiązaniu quizu uczniowie opowiadali o książkach, z których pochodziły ich przebrania i oczywiście zachęcali innych do ich przeczytania. Następnie jak tradycja każe wszyscy objadali się słodkimi pączkami, by na koniec zabawy spalić zjedzone kalorie podczas tańców i zabaw ruchowych.

I w taki oto sposób realizując jedno z zadań przewidzianych w innowacji
„ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa na świecie” uczniowie klasy II połączyli czytanie i bal przebierańców z tradycją Tłustego czwartku.