KLASOWY KONKURS SKOKÓW NA SKAKANCE

W czasie nauki zdalnej w ramach dodatkowych aktywności  sportowych  uczniowie klasy I i II  zostali zaproszeni do udziału w konkursie skoków na skakance. Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania czasu wolnego,
a także polepszenie sprawności fizycznej, poprawa krążenia i ogólne wzmocnienie organizmu. Oczywiście nie można zapomnieć jeszcze o tym, że skakanka to świetny sposób na nudę,
wpływający  nie tylko na podnoszenie zwinności ale również na poprawę koordynacji wzrokowo- ruchowej, która jest szczególnie ważna dla prawidłowego rozwoju dziecka i uczenia się.

Listopad ogłoszono miesiącem skakanki – w tym czasie uczniowie przygotowywali się do konkursu, by na początku grudnia wziąć w nim udział. Należało w ciągu minuty wykonać jak największą  liczbę skoków, nagrać filmik dokumentujący wykonanie zadania, a następnie odesłać go do organizatorów. Konkurs  przeprowadzany był osobno w klasie I i II z podziałem na dwie kategorie: dziewczynki i chłopców.

Wyniki konkursu:

Kategoria dziewczynki klasa I

1 miejsce: Dominika Wied

2 miejsce : Małgorzata Gil

3 miejsce: Alicja Obesztalska

Kategoria chłopcy klasa I

1 miejsce: Kamil Kolczyk

Kategoria dziewczynki klasa II

1 miejsce:  Patrycja Janczyk

Kategoria chłopcy klasa I

1 miejsce: Szymon Czerniak

2 miejsce: Adam Picheta

3 miejsce: Witold Kasprzyk

Na szczególne wyróżnienie – niestety poza konkursem zasługują Adam i Franciszek Picheta, którzy stworzyli nową konkurencję – „Jedna skakanka, a nas dwóch” i wspólnie na jednej skakance podjęli próbę bicia rekordu skoków.  Gratulujemy pomysłowości!