Wolontariat w Domu Seniora "Leśna Polana"w Bukownie

WOLONTARIAT W DOMU OPIEKI "LEŚNA POLANA"

Od kilku już lat uczniowie klas III gimnazjum uczestniczą w wolontariacie w Domu Seniora „ Leśna Polana” w Bukownie. Dzięki uprzejmości i gościnności Państwa Zastawnik możemy uczestniczyć w życiu pensjonariuszy Domu. Dla młodzieży jest to czas nowych doświadczeń, ale przede wszystkim możliwość wcielenia się w rolę osób pomagających. Odnalezienie w sobie zrozumienia dla potrzeb osób starszych, umiejętność nawiązania z nimi kontaktu, a czasem po prostu zwyczajne wysłuchanie drugiego człowieka, to niezbędne cechy wolontariusza. Nasi uczniowie doskonale sprawdzają się w takich sytuacjach, a uśmiech drugiej osoby jest dla nich największą nagrodą. Wolontariatem opiekują się pedagog Beata Ślęzak oraz ksiądz Tadeusz Budacz. Wyjazdy na wolontariat odbywają się w czwartki o godzinie 14.35.