25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

A wszystko zaczęło się w Stanach Zjednoczonych. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. I tak powstał Teddy Bear. Równocześnie w Niemczech Richard Steiff rozpoczął produkcję podobnych maskotek. Tak więc miś jest już z nami 118 lat.

Zmieniał się przez lata, ale zawsze można było się do niego przytulić. Pozwalał na przetrwanie niejednej ciężkiej chwili. Pomagał zasnąć. Jest bohaterem wielu bajek i filmów. Zawsze daje nam wiele radości i uśmiechu.

Uczniowie naszej szkoły klas I – IV postanowili uczcić Dzień Pluszowego Misia pięknymi ilustracjami. Dziękujemy wszystkim artystom za wspaniałe prace. Zapraszamy do galerii.

Justyna Wdowik