Każdy świeżak Ci to powie - warto dbać o swoje zdrowie

Zakończyła się II edycja projektu realizowanego w naszym zespole od października 2017 - „Każdy Świeżak Ci to powie – warto dbać o swoje zdrowie. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy I, III a i klasy 0.

W ramach projektu zaplanowano wiele działań mających na celu  poszerzenie u uczniów wiedzy dotyczącej zdrowego żywienia oraz kształtowania umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia.

I tak począwszy od października 2017 rozpoczęto akcję codziennego zdrowego odżywiania - systematycznego przynoszenia do szkoły owoców i warzyw – każdy mógł zdobyć za to punkty w konkursie „Odżywiam się zdrowo”.

Odbyły się następujące akcje: „Zabawy ze Świeżakami”, „Czytanie Świeżakom bajek” „Dzień sportu ze Świeżakiem”, „Przygotowanie zdrowych przekąsek”. Zostały przeprowadzone konkursy: „Konkurs plastyczny na projekt nowego Świeżaka”, „Konkurs literacki na wiersz  o zdrowym odżywianiu”. Uczniowie zorganizowali także przedstawienie promujące zdrowe odżywianie oraz wykonali w programie Scratch projekt nowego Świeżaka.

Po zakończeniu wszystkich działań podsumowano przeprowadzony projekt. Realizacja projektu przyniosła uczniom wiele korzyści. Dzięki niemu zdobyli wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania, starali się codziennie dbać o swoje zdrowie, rozwijali umiejętności czytania, pisania, współpracy w grupie. Ponadto świetnie bawili się realizując wszystkie zaplanowane działania.